Fotel uszak FAQ

2020-12-16
Fotel uszak FAQ

Przygotowaliśmy garść porad, dzięki którym lepiej będziecie mogli zorientować się podczas wyboru foteli uszak do salonu.

Fotel uszak – czym jest?

 

Klasyczny, elegancki, majestatyczny, ponadczasowy. Wiele określeń do niego pasuje. Fotel uszak to po prostu mebel wszechstronny. Jego cechami charakterystycznymi są tzw „uszy”, czyli rozbudowane boczne zagłówki, które mają na celu otulenie siedzącego tak, żeby czas spędzony w nim był, jak najwygodniejszy, a odpoczynek najbardziej komfortowy.

Fotele te zazwyczaj wyposażone są w solidne nogi, podkreślające stabilną formę i szerokie, miękkie siedziska zachęcające do wielogodzinnego relaksu.

Szerokie podłokietniki stanowią dodatkową ochronę i podnoszą komfortowy charakter uszaka.

W przypadku wariantów formy i koloru-projektantów ogranicza tylko wyobraźnia. Tkaniny mogą być indywidualnie dobierane i to one nadają ostatecznego charakteru uszakowi.

 

Fotel uszak–jego historia

 

Znawcy designu początki fotela z uszami upatrują dwojako. Jedni twierdzą, że powstał w XVI-wiecznej Anglii, odpowiadając na panujące tam chłody i przeciągi. Uszy miały chronić, ze szczególnym uwzględnieniem Pań, które w owych czasach nosiły mało zabudowane górne części garderoby, przed utratą ciepła.

Drudzy uważają, że początki tego fotela to Francja Ludwika XIV. Fotel miał nawiązywać swoją formą do tronu, wyznaczał również pozycje społeczną, był zarezerwowany tylko dla elit.

Spór raczej zostanie nierozstrzygnięty. Bez względu jednak na to kiedy powstał, jego sława rozwinęła się w wieku XX, by wkroczyć w XXI wiek z mianem Króla salonów.

 

Fotel uszak-jaki wybrać?

 

Przed wyborem fotela, na pewno warto się zastanowić nad miejscem, w którym będzie używany. Jeżeli chcemy z niego korzystać w salonie lub w strefie telewizyjnej zadbajmy o łatwo zmywalny materiał.

Zastanówmy się też, do jakiego stylu naszego wnętrza dążymy. Styl nowoczesny wymaga prostych form, doskonale sprawdzi się tu wersja obrotowa na stalowej nodze o krzyżowym kształcie. Jeżeli lepiej czujemy się we wnętrzach tradycyjnych, wybierajmy fotele na niskich nogach z rozbudowanym siedziskiem, ozdobione guzikami i pikowaniem.

 

Fotel uszak-na co zwrócić uwagę?

 

Przede wszystkim zwracajmy uwagę na wygodę, wypróbujmy jaka wysokość siedziska jest dla nas najlepsza. Nie ma przecież nic gorszego niż źle wsparte nogi.

Ważna jest też wysokość oparcia, aby uszy spełniały swoją funkcję, muszą znajdować się na poziomie naszej głowy, a nawet trochę nad nią wystawać. Wnętrze powinno być miękkie, tak abyśmy poczuli efekt zatapiania się.

 

Fotel uszak-ile waży?

 

Uszak to mebel solidny, o jego wadze przesądzają same gabaryty. Podczas meblowania znajdźmy mu optymalne miejsce, przestawianie może być uciążliwe. Pamiętajmy, że duża waga mebla gwarantuje jego stabilność.

 

Fotel uszak-jak prać?

 

To zależy od tego, jaki materiał pokrycia wybraliśmy. Najprostsza jest sytuacja, gdy pokrowce są zdejmowane. Wtedy zazwyczaj można wyprać je w pralce, używając delikatnego programu.

Fotele tapicerowane bardzo dobrze czyszczą się parą. Jeżeli jednak chcemy uniknąć niemiłych niespodzianek, skorzystajmy z usług profesjonalnej firmy dającej gwarancję na wykonaną pracę.

Jaki fotel do karmienia wybrać?

Dobry fotel do karmienia powinien spełnić swoje podstawowe zadanie, jakim jest stworzenie wygody dla mamy i dziecka oraz odciążenie kręgosłupa karmiącej matki.

Polecane są modele z wysokim oparciem i miękkim zagłówkiem, dzięki czemu poprawimy komfort siedzenia i nie będą bolały nas plecy. Dużą rolę odgrywają podłokietniki, dzięki którym główka dziecka nie będzie musiała być podtrzymywana w powietrzu.

Fotel uszak-gdzie kupić?

Z powodzeniem zakupu możemy dokonać w sklepie internetowym. Zwracajmy uwagę na jego wiarygodność i doświadczenie w sprzedaży mebli. W razie dodatkowych pytań nie bójmy się skontaktować ze sprzedającym, powinien on udzielić wszelkich dodatkowych informacji.

 

Fotel uszak z podnóżkiem

 

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 825 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-26
Gdyby nie pomyłka, Pani obsługującej zamówienia, przy rezygnacji z pierwszego zamówienia byłoby 5/5, atak tylko 4/5. Andrzej
2024-03-25
wszystko Ok . Gorąco polecam . kwiaty jako dekoracja ..rewelacja !
pixel